DomovNezaradenéTOP 3 najžiadanejšie darčeky pre bežcov
Nezaradené

TOP 3 najžiadanejšie darčeky pre bežcov

Aký je váš vysnívaný vianočný darček? Tak znela otázka, ktorú sme vám položili v prieskume na sociálnych sieťach. Vďaka vašim odpovediam prinášame dvojdielny darčekový manuál pre bežcov. V prvej časti – dnešnom článku- sa dozviete TOP 3 najžiadanejšie darčeky pre bežcov.

Do prieskumu sa zapojilo celkovo 126 respondentov, 70% žien a 30% mužov. Takmer polovica respondentov bola vo veku 30 až 39 rokov , štvrtina 40 až 49 rokov a 18 až 29 rokov. Zvyšných pár percent odpovedajúcich ľudí bolo vo veku 50 až 59 rokov, 60 a viac.

Aký je váš vysnívaný vianočný darček?

Aký je váš vysnívaný vianočný darček?

Viac ako polovica opýtaných (55% z nich) uviedla ako najideálnejší darček štartovné na bežecké podujatie. Na výber je mnoho populárnych zahraničných ale aj domácich pretekov. Medzi slovenské klasiky patrí aj ČSOB Bratislava Marathon. Okrem maratónu sa pobeží aj polmaratón, štafetový maratón, štafetový polmaratón, minimaratón (4,2km) či beh na 10km. Pri zakúpení poukazu do 31. decembra 2019 je štartovné na jubilejný 15. ročník za najvýhodnejšiu cenu- maratón 35,- €, polmaratón 33,- €, štafetový maratón a štafetový polmaratón 80,- €, desiatka 14,- €, minimaratón 12,- €.

Registrácia je možná na https://predpredaj.zoznam.sk/sk/registracie/csob-bratislava-marathon-2020/. Darovať pod stromček zážitok vo forme štartu na bežeckých pretekoch znamená dávku extra motivácie k tréningu počas zimných mesiacov. A tá sa zíde každému z nás 😊

top 3 najžiadanejšie darčeky pre bežcov

Druhým najžiadanejším darčekom sa stalo bežecké oblečenie – to si želalo až 15% opýtaných. Či už legíny, kraťasy, tričká, bundy. Funkčné, zateplené, alebo špeciálne farebné. Výber je neobmedzený, záleží na vašom vkuse a finančných možnostiach.

11% hlasovalo za kompresné oblečenie, ako ponožky, podkolienky či návleky. Kompresné oblečenie je osožné počas záťaže aj po nej. Môže pomôcť zlepšiť výkon, urýchliť a zmaximalizovať regeneráciu. Značiek vyrábajúcich kompresné oblečenie je mnoho. My vám prinášame 20% zľavu na kompresné produkty a doplnky od českého výrobcu Royal-Bay. Zľava platí pri nákupe na e-shope po zadaní kódu BMTRB19 do 18.decembra.

Aký je váš vysnívaný vianočný darček?

 

Ďalším, veľmi častým želaním, bola bežecká obuv. Bežecké tenisky by asi pod stromčekom rado našlo až 8% respondentov. Kvalitná bežecká obuv poteší každého vytrvalca, ktorý ročne nabehá množstvo kilometrov a zničí pri tom mnoho tenisiek. Samostatná kapitola sú zimné bežecké tenisky s nepremokavým zvrškom, ktoré udržia nohu v suchu a teple aj počas mrazov. Ak obdarovaný obľubuje traily, môžete ho obdarovať obuvou špeciálne navrhnutou pre tento typ behu.

6% uviedlo bežecké vybavenie, ako napríklad čelovku, a 3% opýtaných potešia bežecké doplnky ako sú čiapka a rukavice. Áno, sú to drobnosti, ale dôležité, najmä v zime. Kvalitná čelovka, teplá čiapka, čelenka či rukavice dokážu spraviť obrovský rozdiel v tom, ako príjemné budú behy počas zasnežených mesiacov roka.

top 3 najžiadanejšie darčeky pre bežcov - výsledky preiskumu

V budúcom článku sa dozviete konkrétne tipy na darčeky pre bežcov a bežkyne, rozdelené do štyroch cenových kategórií.

Autor článku: Zuzana Durcová