DomovNezaradenéOznámenie o zmene termínu konania obľúbených štafetových pretekov AXA RUN & FUN
Nezaradené

Oznámenie o zmene termínu konania obľúbených štafetových pretekov AXA RUN & FUN

AXA RUN & FUN  (pôvodný termín 16.05.2020)

V sobotu 16.05.2020 sa mal v Bratislave konať 8. ročník obľúbených bežeckých štafetových pretekov pre deti aj dospelých – „AXA RUN & FUN“.

Vzhľadom na pretrvávajúce obmedzenia v konaní športových podujatí vyplývajúce zo súboru opatrení prijatých Slovenskou republikou na ochranu proti šíreniu vírusu COVID-19, sme sa po dohode s generálnym partnerom podujatia – skupinou AXA – rozhodli presunúť termín konania podujatia na náhradný jesenný termín.

Termínovo sa nám ponúka viacero možností, o ktorých vás samozrejme budeme informovať, aktuálne zvažujeme, ktorý termín by bol pre podujatie najvhodnejší.

AXA RUN & FUN

štafetové preteky sú možno viac ako ktorékoľvek iné bežecké podujatie o spoločnom súťažení, vzájomnej pomoci, podpore, zdravej rivalite a tímovom duchu. Veríme, že si budeme môcť túto jedinečnú atmosféru štafetového podujatia naplno užiť a vychutnať. Aktuálna situácia nám neumožňuje presne tieto hlavné a nosné idey a posolstvá podujatia v plnom rozsahu realizovať. A preto sme sa rozhodli počkať a odložiť termín konania podujatia na deň, kedy nosná myšlienka podujatia, ktorá je vyjadrená aj na medailách, tričku či informačných grafikách– ONE TEAM – ONE DREAM – ONE SPIRIT – bude opäť môcť byť uvedená do reálneho športového života.

Posunutie termínu nám súčasne dáva priestor pripraviť a realizovať jednu NOVINKU, ktorú sme naplánovali s cieľom zatraktívniť „Kráľovskú štafetu“ na 3×9 km. V novom formáte vytvoríme kratší bežecký okruh v dĺžke (2,5 – 3 km), kde sa jednotliví členovia štafety budú (po vzore bežkárskych lyžiarskych štafiet) opakovane striedať počas jednotlivých odovzdávok. Takže v rámci štafety nepôjde len o jednu výmenu a odovzdávku medzi A-B-C, ale štafetový kolík sa odovzdá viackrát. Každý z členov štafety si tak svoj úsek odbehne opakovane s krátkymi prestávkami: A-B-C-A-B-CA-B-C. Kráľovská štafeta tak naberie ešte viac na dynamičnosti a diváckej atraktivite a veríme, že sa vám táto zmena bude páčiť.

Tešíme sa na všetkých štafeťákov a zatiaľ behajte a trénujte, sami a zodpovedne

Bratislava Marathon Team

#vsetkodobehneme