DomovStravaObjednaj si týždenné FIT menu, ktoré zostavila Romana Komarňanská
Strava

Objednaj si týždenné FIT menu, ktoré zostavila Romana Komarňanská

Ochutnajte FIT MENU

Obľúbený BeCool Catering, ktorého služby oceňuje aj Kancelária Prezidentky SR spojil sily s trénerkou a výživovou poradkyňou, Ing. Mgr Romanou Komarňanskou, a spoločne vytvorili týždenne FIT MENU – donášku jedla na celý deň počas pracovného týždňa. Šéfkuchár z BeCool Cateringu Michal Lasik je zárukou chuti a Romana zasa vyváženého energetického a výživového zloženia. A práve o tom sme sa s ňou rozprávali v nasledovnom rozhovore.

Pre koho je vhodné FIT MENU? Komu by si ho odporučila?

Romana: Naše nové FIT MENU odporúčam pre všetkých zdravých aktívnych dospelých ľudí, ktorým záleží na tom ako sa stravujú. Aj napriek tomu, že každý z nás je špecifický, pestrá a vyvážená strava je základným pilierom nášho zdravia. V jedálničku som sa snažila obsiahnuť všetky potrebné makronutrienty a mikronutrienty, ktoré náš organizmus potrebuje, aby sme podporili naše zdravie, zlepšili imunitný systém a napomohli regenerácii.

Táto forma stravovania je vhodná najmä pre ľudí, ktorí majú nerovnováhu v energetickom príjme a výdaji – pre ľudí, ktorí nemajú čas premýšľať čo si uvaria, kedy si uvaria a ako si uvaria a častokrát sa im stáva, že telu nedodávajú dostatočnú výživu.

Na akých princípoch je jedálniček zostavený?

Romana: Základnými piliermi, ktorými sa aj ja osobne pri stravovaní dlhodobo riadim, je pestrosť, pravidelnosť a vyváženosť. Do jedálnička som zahrnula najmä potraviny, ktoré väčšina z nás pozná, sú bežne dostupné a všeobecne obľúbené – aby sme tak ulahodili väčšine našich zákazníkov. Okrem toho sú tam zahrnuté aj menej tradičné recepty, aby ste si trochu rozšírili svoju bežnú stravovaciu rutinu. Samozrejme, každý deň je v jednotlivých jedlách zahrnutý vyvážený pomer sacharidov, bielkovín a tukov, ako aj obsah vitamínov a minerálov, aby náš organizmus dostával potrebné živiny na zdravé fungovanie.

Jedálniček sa skladá z 5tich jedál denne – prečo je to takto lepšie?

Romana: Pri zostavovaní jedál som brala ohľad najmä na ľudí, čo športujú – behajú, cvičia, bicyklujú.. a tým pádom majú vyšší výdaj energie. Pre zachovanie rovnováhy je dôležitý adekvátny príjem, ktorý je však dobré aby bol rozložený v čase. Tým, že máme prísun jedla viac krát za deň a v menších množstvách, vyhneme sa „návalovému“ hladu po večeroch, či nekontrolovanému vyjedaniu počas dňa. Takýmto pravidelným príjmom potravy sa vyhneme vyčerpaniu, nervozite, únave , apatii. Cieľom je aby ste neboli hladní.

Čo pokladáš ty za výhodu takéto stravovania?

Romana: Najväčšou výhodou je asi to, že je to veľmi pohodlné a praktické. Nemusíte premýšľať nad tým, ako si zostaviť jedálniček, aby ste dodali organizmu všetky potrebné živiny. Nemusíte riešiť nakupovanie, varenie, – jedlo na celý deň vám prinesú domov, jedinou starosťou je ho zjesť 🙂

Význam takéhoto zdravého menu, kde si dokážeme kontrolovať výživový a energetický príjem počas celého dňa vnímam aj s ohľadom na situáciu, v akej sa teraz nachádzame. Väčšina z nás je doma, pracujeme z domu, do toho sa staráme o deti a môže sa nám častejšie stávať, že urobíme nájazd do chladničky a potom to ľutujeme.

Kto je Ing. Mgr. Romana Komarňanská?
Romana Komarňanská

Slovenská vytrvalostná bežkyňa, trénerka a nutričná poradkyňa. Vyštudovala Fakultu Telovýchovy a Športu na UK v odbore trénerstvo a Agronomickú fakultu na SPU Nitra v odbore výživa ľudí. Okrem toho, že je profesionálnou atlétkou, venuje sa trénerstvu a poradenstvu v oblasti výživy. Aktuálne bežecky pripravuje 22 zverencov – hobby bežcov, triatlonistov a atlétov.

Čo je to FIT MENU?

FIT MENU je program komplexného stravovania určený pre aktívnych a športujúcich ľudí. Ide o celodenné menu pozostávajúce z 5tich jedál, ktoré ti doručíme až k tvojim dverám každý deň, počas pracovného týždňa – tzn. od pondelka do piatku.

Donáška jedla
 • NUTRIČNE A ENERGETICKY VYVÁŽENÉ STRAVOVANIE s ohľadom na tvoj aktívny životný štýl. Jedálniček zohľadňuje tvoj predpokladaný energetický výdaj a ráta s tým, že praktizuješ nejaký typ športovej aktivity aspoň 3x do týždňa
 • 5 JEDÁL DENNE: raňajky, desiata, obed, olovrant, večera. Riadime sa princípom: jedz častejšie, avšak vyvážene
 • 4 VARIANTY:
  1. STANDART: energetická hodnota celodenného príjmu 1800 až 2000 kcal: 75 EUR/5 dní (15EUR/deň)
  2. LIGHT: energetická hodnota celodenného príjmu 1400 – 1600 kcal: 65 EUR/5dní (13EUR/deň)
  3. STANDART VEGETARIAN: bezmäsitá verzia: 75 EUR/5 dní (15EUR/deň)
  4. LIGHT VEGETARIAN: bezmäsitá verzia: 65 EUR/5dní (13EUR/deň)

 

 • 5 DNÍ V TÝŽDNI: Jedlo pripravujeme každý deň čerstvé a tvoje celodenné menu ti doručíme vždy večer vopred – medzi 18:00 a 20:00. Rozvoz začína v nedeľu a končí vo štvrtok.

 

Viac informácií, ako možnosť objednať si menu nájdeš na www.becool.sk.