DomovTréningy#cvicimdoma
Tréningy

#cvicimdoma

Fitness centrá a jógové štúdiá sú zavreté. A nejaký ten čas ešte aj budú. To však neznamená, že s cvičením musíte prestať. Mnoho kondičných trénerov začalo poskytovať online cvičenia cez sociálne siete – naživo a zadarmo. Ktokoľvek sa k nim môže pridať a zacvičiť si z domu na karimatke 😊 Chcete to vyskúšať tiež? V dnešnom článku vám ponúkame prehľad niektorých možností na live silové tréningy, tipy na funkčné cvičenia, či online jógu #cvicimdoma

Online-live cvičenie

Jany Landl

Jany je osobný tréner, kouč a motivátor. Každý deň poskytuje live tréningy cez svoj Instagram. O 9:00 býva cvičenie pre dospelých, o 10:10 cvičenie pre deti.

online tréning s Janym Landlom

Danube Runners

Bežecká komunita Danube Runners ponúka live tréning cez Facebook, každý utorok, štvrtok a nedeľu o 18:00. Workouty vedie Martin Sághy, či iní kondiční tréneri.

Z každého cvičenia následne robia koláž z fotiek od ľudí, ktorí daný workout odcvičili 😊

online tréning s Danube Runners

Tipy na cviky 

Core BA

Core Bratislava je športovo-kondičné centrum fungujúce pod vedením Michala Uličného. Každý deň na svoje sociálne siete pridávajú videá s typmi na funkčné cvičenia, ktoré slúžia ako prevencia voči zraneniam a kompenzácia jednostranného zaťaženia. Videá nájdete na InstagrameFacebooku.

funkčné cvičenia s Core BA

Ivana Szaboová 

Trénerka zo športovo-kondičného centra Elite Sport Centre v Košiciach. Na Instagram a Facebook takmer denne pridáva videá s typmi na funkčné cvičenia.

funkčné cvičenie s Ivanou Szaboovou

Jóga

Nie každý deň máme chuť a energiu na silový tréning. Vtedy prichádza na rad jóga. Reštart pre hlavu a regenerácia pre telo.

Adriana Seidler 

Inštruktorka jógy, ktorá ponúka online hodiny flow jógy na svojom Facebooku.

Kedy? Každý utorok a štvrtok o 18:00.

jóga s Adrianou Seidler

Hot Yoga Centrum BA

HYC denne pridáva na svoj YouTube kanál videá s lekciami jógy. Každý deň precvičuje iná inštruktorka a teda sa cvičí iný druh jógy. Kedy? Po 18:00, každý deň. 

online jóga s Hot Yoga Centrum

Poznámka na záver

Domov má väčšina z nás spojený s relaxom a oddychom. Ak sa jedného dňa „zrazu“ rozhodnete doma ešte aj cvičiť, zo začiatku možno budete potrebovať viac mentálnej energie a úsilia, aby ste vôbec začali. Nenechajte sa tým odradiť a demotivovať. Cvičte ďalej. Každých pár minút pohybu sa počíta. Postupne si vytvoríte návyk a bude pre vás  čoraz jednoduchšie rozložiť karimatku a začať – presne ako s behaním 😊

Vieme, že online cvičenia poskytuje omnoho viac trénerov, ako sme spomenuli v dnešnom článku. Pokiaľ máte niektorých odskúšaných, podeľte sa s nami v komentároch pod článkom 😊 Radi si prečítame, ako sa udržujete fit – motivujete a inšpirujete tým nás, aj ostatných bežcov 😊 #cvicimdoma

Autorka článku: Zuzana Durcová