DomovZdravieAko na kvalitnejší spánok a lepšiu regeneráciu
Zdravie

Ako na kvalitnejší spánok a lepšiu regeneráciu

Spánok je zázračný fyziologický dej, kedy prebehne hĺbková regenerácia a dobije sa celý organizmus. Minule sme sa venovali dôležitosti spánku a tipom na kvalitnejší nočný oddych. V dnešnom článku vám predstavíme ďalšiu z možností, ktorá dokáže napomôcť ku kvalitnejšiemu spánku a tým aj lepšej regenerácií😊

Smartsleep® je výživový doplnok určený na skvalitnenie regenerácie počas spánku. Nie je to iba nejaká tabletka na spanie. Prášky na spanie totiž umelo ovplyvňujú naše spánkové návyky a potláčajú prirodzené funkcie. Smartsleep naopak podporuje a urýchľuje prirodzenú regeneráciu počas spánku.

Čo obsahuje?

Jedna „dávka“ pozostáva z 2 žuvacích tabliet s kreatínom25 ml ampulky s tekutinou. Táto tekutina obsahuje vitamíny skupiny B (B1, B2, B3, B5, B6, B7), minerály zinok, magnézium a aminokyselinu glycín.

Smart spánok je produkt vegánsky, bez lepku a bez laktózy. 

smart spánok

Z akého dôvodu je vhodné telu dodať na noc práve tieto zložky?

Kreatín prispieva k zásobovaniu svalu energiou. Športovcami je využívaný na zvýšenie sily a výbušnosti.

Glycín je aminokyselina, ktorá v ľudskom tele pôsobí v centrálnej nervovej sústave. Magnézium reguluje činnosť svalov, nervovej sústavy, uvoľňovanie energie, mierni podráždenosť a nervozitu. Vitamín C zabezpečuje optimálne fungovanie imunitného systému. Zinok chráni bunky pred oxidačným stresom a prispieva k normálnej kognitívnej funkcii.

Vitamíny skupiny B zabezpečujú optimálne fungovanie nervového systému, metabolizmu, prispievajú k udržaniu zdravej pokožky, vlasov a tvorby červených krviniek. Medzi B vitamíny nachádzajúce sa v Smartsleep patria tiamín (vitamín B1), riboflavín (B2), niacín (B3), kyselina pantoténová (vitamín B5), pyridoxín (B6) a biotín (vitamín B7).

spánok je základ zdravia

Ako užívať Smartsleep?

Stačí užiť 2 žuvacie tablety a vypiť tekutinu s vitamínmi, minerálmi a aminokyselinami predtým ako si idete ľahnúť do postele. Ideálne 10 – 15 minút pred.

Smartsleep zlepšuje zaspávanie, zlepšuje fázy hlbokého regeneračného spánku a optimalizuje REM fázu spánku. To dokopy zlepšuje kvalitu spánku, napomáha regenerácii a zabezpečuje zlepšenú fyzickú aj mentálnu výkonnosť počas dňa.

Smartsleep kúpite na stránke IMK Organics a v sieti DM Drogerie markt.

V nasledujúcich dvoch článkoch si budeme hovoriť viac o výživových doplnkoch na podporu regenerácie a na zlepšenie imunitného systému.