DomovNezaradené4 Charitatívne virtuálne bežecké preteky. Vybehaj s nami pomoc aj ty!
Nezaradené

4 Charitatívne virtuálne bežecké preteky. Vybehaj s nami pomoc aj ty!

Milí bežeckí kamaráti,

aj keď aktuálna situácia ešte neumožňuje, aby sme sa stretávali na bežeckých podujatiach, v Bratislava Marathon Team sa neustále snažíme prinášať vám užitočné rady a informácie ohľadom prípravy a zodpovedného športovania. Zaslali sme vám nové tréningové plány ako sa pripraviť na jesenný ČSOB Bratislava Marathon, vytvorili sme bežecký klub na aplikácii STRAVA,kde sa navzájom môžete podporiť a motivovať. Pravidelne sa na našich sociálnych sieťach môžete zapojiť do súťaží o praktické vecné ceny. Život sa spomalil, ale úplne nezastavil, a my sme veľmi radi, keď vidíme, koľko z vás stále pri dodržaní bezpečnostných a zdravotných štandardov behá a športuje.
Charitatívne bežecké preteky

Spojili sme šport a dobrú myšlienku

Začiatkom apríla nás oslovila Nadácia PORFIX s ich projektom podpory obedov pre ľudí v tzv. “prvej línii”, ktorí pomáhajú na hraniciach, v karanténnych centrách a tiež ad hoc podľa potrieb, zvládnuť situáciu a chrániť nás všetkých pred šírením vírusu COVID-19. Hľadali sme spoločne spôsob, ako vyzbierať ďalšie finančné prostriedky, aby podpora mohla trvať, čo možno najdlhšie, pokiaľ to bude potrebné. Prípadne, aby bola rozšírená aj pre ďalších, ktorí to potrebujú. Som nesmierne šťastní, že sa nám podarilo vytvoriť projekt “Vybehaj s nami pomoc”, ktorého cieľom je práve spojiť šport a dobrú myšlienku a podporiť tých, ktorí si pomoc a podporu zaslúžia.

Možno symbolicky práve v máji, ktorý je označovaný ako “lásky čas”, spúšťame od pondelka 4. mája sériu 4 virtuálnych charitatívnych bežeckých podujatí “VYBEHAJ S NAMI POMOC”. Každý týždeň je venovaný jednej zložke, ktorá nám pomáha – vojaci – hasiči – policajti – zdravotníci. Vybrali sme rôzne vzdialenosti – 7km – 10 km – 12km a 5km, ale vždy s jedným spoločným cieľom. Vyzbierané štartovné darovať ďalej Nadácii PORFIX a podporiť ju tak v realizácii jej nádhernej myšlienky.

Každá pomoc a podpora je veľmi cenná

Za prvé dni od pondelkového spustenia registrácie sa vás prihlásilo už viac ako 150, čo nás nesmierne teší a veľmi si vážime, že ste sa v týchto neľahkých časoch rozhodli pomôcť a prispieť. Aj preto sme výšku štartovného ponechali netradične na vašom rozhodnutí, či už prispejete 3 € alebo sa rozhodnete prispieť až do sumy 10 €. Každá pomoc a podpora je veľmi cenná a padne ako sa hovorí “na úrodnú pôdu”.

Pripojiť sa k nám môžete kedykoľvek, registrácia je otvorená na každý z pretekov samostatne. Zabehnúť môžete rovnako kedykoľvek od pondelka do nedele daného týždňa. Ak máte záujem byť zaradení do výsledkovej listiny, nahráte podľa pokynov váš športový výkon do priloženého súboru. A bežať môžete na vašej obľúbenej trati nielen v Bratislave, ale aj v Trnave, v Prešove, či kdekoľvek aj za hranicami Slovenska. VYBEHAJ S NAMI POMOC môžu byť aj medzinárodné preteky, už dnes je prihlásených niekoľko bežcov zo susednej Českej republiky.

Výsledky a ocenenia

Dávame do projektu aj kúsok športovej súťaživosti, váš výkon nám pošlete do vašej schránky a my vytvoríme nielen každý deň priebežnú výsledkovú listinu, ale aj po skončení týždňa vždy v stredu ďalší týždeň zverejníme a oceníme najrýchlejších troch. A nezúfajte, naši skvelí partneri si pripravili ceny nielen pre tých najrýchlejších, ale každý týždeň vyžrebujeme aj mnohých z vás, ktorí ste sa zapojili a odbehli stanovenú vzdialenosť.
Pre vojakov

Zapojte sa aj vy

V štartovej listine vidím už dnes mnohé rodiny, čo ma nesmierne teší. Zapojte aj vašich kamarátov, deti, známych, členov vašich klubov či komunít, nemusíte vždy odbehnúť stanovenú trasu (športová stránka je len doplnok k skutočnej primárnej myšlienke, a tou je podpora a pomoc), podstatné je, aby všetci videli a vedeli, aký je dôvod, pre ktorý ste sa zapojili.

Podporili nás aj mnohí slovenskí športovci a zapoja sa aj bežci z jednotlivých zložiek, ktorým pomoc smeruje. Všetky príbehy, informácie a novinky budeme zverejňovať na stránke www.bratislavamarathon.com a našich sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Verím, že on-line diplom a rovnako tak on-line štartové číslo z tohto behu budú mať pre vás aj do budúcna špeciálnu cenu a budú spomienkou na neľahké obdobie, ktoré sme však spoločne šťastne prekonali. A odpustite mi, že som o spustení registrácie vedel ako prvý a na tento pretek vybieham preto so štartovým číslom 1 🙂

Jozef Pukalovič, riaditeľ podujatia